پیش بینی آب و هوا اواسط تیر ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد: انتظار می‌رود بیشینه دمای تهران روز یکشنبه و دوشنبه ۱۰ و ۱۱ تیر به حدود ۴۱ درجه سلسیوس برسد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌ رساني سازمان هواشناسي، از روز شنبه ۹ تیر ماه ۹۷ تا اواسط هفته، دمای هوا در غالب استان‌های کشور به ویژه نیمه شمالی بین ۳ تا ۵ درجه افزایش پيدا می‌كند.

احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسي كشور، با توجه به تقویت الگوی تابستانه در تراز میانی جو، پیش‌بینی كرد: از روز شنبه ۹ تير ماه تا اواسط هفته آینده دمای هوا در غالب استان‌های کشور (به ویژه نیمه شمالی) بین ۳ تا ۵ درجه افزایش پيدا مي‌كند.

وی با بیان این‌که انتظار می‌رود بیشینه دمای تهران روز یکشنبه و دوشنبه ۱۰ و ۱۱ تیر به حدود ۴۱ درجه سلسیوس برسد، توصیه كرد: جهت مدیریت در مصرف بهینه آب و برق تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

مهر نيز نوشت: محمد اصغری کارشناس هواشناسی گفت: دمای تهران برای هفته آینده به ۴۰ درجه خواهد رسید.

وي با اشاره به روند نسبی افزایش دما در هفته آینده گفت: اولین بار امسال تهران دمای ۴۰درجه را تجربه خواهد کرد. در شرق کشور نیز از یکشنبه میزان سرعت باد کاسته می‌شود و باید منتظر بادهای ۱۲۰روزه توام با گرد و خاک باشیم. در نواحی مرکزی کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان و بوشهر پیش‌بینی وزش باد همراه با گرد و غبار می‌شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید