پیش بینی آب و هوای اواخر عید ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام وقوع رعد و برق، وزش باد و باران در ۱۲ استان کشور، از احتمال بارش باران پراکنده در تهران در روز طبیعت خبر داد.
به گزارش مهر، احد وظیفه با اعلام اين خبر افزود: شنبه ۱۱ فروردين ماه در مناطقی از غرب، جنوب غرب، جنوب و بخش‌هایی از مرکز کشور پدیده گرد و خاک مشاهده می‌شود که انتظار می‌رود از اواخر وقت از غلظت آن کاسته شود. بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، روز شنبه در استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات شرقی البرز، برخی نقاط اردبیل، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی نقاط بوشهر، فارس و کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش امروز نیز متعلق به استان گلستان و شمال خراسان شمالی خواهد بود.

وی افزود: ۱۲ فروردین ماه رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان رضوی، برخی نقاط استان‌های کرمان، شرق یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی رخ خواهد داد. روز دوشنبه ۱۳ فروردین بارش پراکنده در خراسان رضوی و جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه دریای خزر و شنبه و يكشنبه نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران، قم، سمنان، البرز، قزوین، شرق اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین به دنبال کاهش دمای رخ داده در نوار شمالی کشور طی امروز، این روند در روز یکشنبه در استان خراسان رضوی بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

وی در پایان گفت: بیشینه دمای استان تهران در روز یکشنبه ۱۲ فروردین ماه ۲۲ و کمینه آن ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است. آسمان پایتخت نیز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. در روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه نیز دمای هوای این استان در گرم‌ترین ساعت روز به ۲۴ درجه سانتیگراد و در سردترین ساعت به ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد رسید. وضعیت جوی نیز کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید