پیش بینی آب و هوای اواخر اسفند ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

هوای کشور متغیر است. برخی نقاط شاهد بارش باران خواهد بود و در ارتفاعات برف خواهد بارید. در جنوب کشور رانندگان باید مراقب آبگرفتگی باشند و در شمال جاده‌ها لغزنده است.

به گزارش ایرنا، طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی امروز، یکشنبه ۲۶ اسفند، شاهد بارش‌های رگباری و رعد و برق در استان‌های جنوبی کشور هستیم که سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر می‌شود، جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس هم به علت بارش برف، لغزندگی و کندی تردد را به همراه خواهند داشت.

فریبا گودرزی افزود: امروز شدت بارش در غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال شرق، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، شمال غرب اصفهان، شرق سمنان، غرب خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی خواهد بود. وی اظهار داشت: این سامانه فردا در سواحل دریای خزر، شرق، شمال شرق، جنوب شرق، برخی از مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب موجب بارندگی خواهد شد.

جهت مشاهده آنلاین وضعیت آب و هوا اینجا کلیک کنید.

  • کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای سواحل خزر

گودرزی ادامه داد: فردا در استان‌های شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدید خواهد بود و امروز و فردا، ۸ تا ۱۲ درجه دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق سردتر می شود، همچنین دریای خزر و خلیج فارس از اواخر وقت امروز و فردا مواج خواهند بود.

وی گفت: امروز برخی از مناطق جنوب غرب و نوار شرقی وزش بادهای شدید خواهند داشت که در استان‌های سیستان و بلوچستان و شرق کرمان با گرد و خاک همراه خواهد بود.
گودرزی اظهار داشت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد فردا، دوشنبه به علت شدت بارش در افغانستان سطح آب رودخانه‌های منتهی به سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد که آب‌گرفتگی و سیلاب در حاشیه این رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

  • وزش بادهای شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران نیمه ابری است و به تدریج ابری می‌شود، در برخی ساعات رگبار، رعد و برق همراه با وزش بادهای شدید خواهد داشت، فردا نیز وزش بادهای شدید گاهی همراه با بارش پراکنده خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۹ درجه بالای صفر شد و بیشینه دمای امروز تهران نیز به ۱۴ درجه بالای صفر می‌رسد.
گودرزی یادآور شد: ازنا در استان لرستان با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و زابل در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۲۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید