پیش‌بینی آب و هوای تا ۲۱ اردیبهشت ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها خبر داد و گفت: پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال بوده و این سامانه در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت سبب بارش شدید در خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد شد.
احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، ۱۹ اردیبهشت در جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس رگبار و رعد برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شدت بارش امروز در استان‌های لرستان، شرق ایلام، چهارمحال و بختیاری،‌کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال خوزستان،‌قزوین، البرز و تهران خواهد بود. همچنین امروز در برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه ۲۰اردیبهشت در غالب مناطق کشور این سامانه بارشی فعال خواهد بود، گفت: فردا وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود.

به گفته وظیفه، روز جمعه ۲۱ اردیبهشت بارش در مناطقی از شمال غرب،‌سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور ادامه خواهد داشت که شدت بارش در خراسان شمالی و رضوی خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: فردا آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری ، همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دما ۲۵ و ۱۵ سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود . همچنین تهران در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز جمعه ۲۳ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید