وضعیت آب و هوا تا ۱۳ خرداد ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

اداره کل هواشناسی استان تهران در اخطاریه‌ای اعلام کرد که طی سه روز آینده در پاره‌ای از نقاط بویژه مناطق غربی و جنوبی استان وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش این اداره کل، براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی، طی سه روز آینده با گذر امواج تراز میانی و بروز ناپایداری های جوی در بعضی از ساعات (بویژه بعدازظهرها) رگبار، آذرخش و تندباد موقت برای استان تهران پیش‌بینی می‌شود که در پاره ای از نقاط با گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ نیز همراه خواهد بود.

براساس این گزارش بارش باران و وزش باد شدید برای امروز(جمعه ۱۱ خرداد) و یکشنبه(۱۳ خرداد) پیش‌بینی می‌شود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در برخی نقاط مختلف استان تهران وجود دارد.

بنا بر اخطاریه اداره کل هواشناسی استان تهران توصیه شده برای پیشگیری از خطرات ناشی از وزش باد شدید و آذرخش تمهیدات لازم توسط نهادهای مسئول اتخاذ شود.

همچنین کمینه و بیشینه دمای هوای شهر تهران در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب (۲۱، ۳۳)، (۲۰، ۳۳) و (۱۸، ۲۹) درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

ایستگاههای فیروزکوه با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و ورامین با ۳۶ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

وزش تندباد عصر چهارشنبه یک کشته و ۷۵ زخمی داشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید