وضعیت آب و هوای اواسط اسفند ۹۷

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

سامانه بارشی نسبتا قوی که از پنجشنبه از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود ابتدا شمال غرب، غرب، البرز غربی و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بارش‌ها در این مناطق آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، کارشناس سازمان هواشناسی روز سه‌شنبه درباره وضعیت هوای کشور گفت: امروز، ۱۴ اسفند برای شمال شرق و شرق بارش گاهی همراه با بادهای شدید پیش‌بینی شده است، شدت بارش‌ها امروز در شمال خراسان جنوبی، مرکز و جنوب خراسان رضوی خواهد بود.

فریبا گودرزی گفت: فردا هم در برخی نقاط شمال شرق، ارتفاعات زاگرس جنوبی و قسمت‌های غربی کرمان بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

به گفته وی با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر می‌تواند به صورت برف باشد. همچنین پنجشنبه شرق و جنوب شرق کشور، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد داشت و نهایتا امروز برای مرکز و جنوب کشور، وزش بادهای نسبتا شدید پیش‌بینی شده است.

جهت مشاهده آنلاین وضعیت آب و هوا اینجا کلیک کنید.

تهران پنجشنبه و جمعه بارانی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت نیز گفت: هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری در پاره‌ای نقاط وزش باد به نسبت شدید خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دما به ۱۵ درجه بالای صفر می‌رسد، تهران پنجشنبه و جمعه بارانی خواهد بود.

گودرزی افزود: قصر قند و راسک در سیستان و بلوچستان به ترتیب با دمای ۲۷ و ۲۶ درجه بالای صفر و کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری با دمای منفی ۱۰ و زرینه در کردستان منفی ۸ به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید