وضعیت آب و هوای اواخر اسفند ۹۶

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها
مناطق شرق و جنوب کشور شاهد باران و وزش باد خواهند بود اما شهروندان پایتخت وزش باد و هوای نیمه ابری را تجربه خواهند کرد.

احد وظیفه، مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي، در گفت‌وگو با ایسنا، با بيان اين خبر كه تا پایان (جمعه ۲۵ اسفند) اکثر مناطق نیمه غربی بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد، گفت: از بعد از ظهر شنبه بارش در نیمه غربی پایان یافته و علاوه بر نواحی مرکزی به تدریج برای شمال شرق، شرق و تا حدودی جنوب کشور نیز بارش و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وي یکشنبه نیز تمرکز بارش‌ها در نیمه شرقی کشور بوده و گاهی با وزش باد شدید همراه است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: در اوایل روز شنبه نواحی غربی دریای خزر مواج خواهد بود و تا پایان روز سراسر دریا مواج و طوفانی می‌شود. همچنین برای غرب خلیج فارس از جمعه تا اواسط روز شنبه افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود. همچنین در روزهای جمعه و شنبه احتمال وقوع گرد و خاک در استان خوزستان وجود دارد.

وظیفه درباره وضعيت هواي پايتخت گفت: تهران اوایل شب با کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید همراه است. کمترین میزان دما ۱۱ و بیشترین میزان دما فردا ۱۶ درجه است. در روز یکشنبه نیز آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. کمترین میزان دما پنج درجه و بیشترین میزان آن ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اخبار گردشگر و وضعیت آب و هوا را نیز میتوانید از اپلیکیشن رایگان گردشگر مشاهده نمایید.

دانلود گردشگر از مایکت

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید