معماری های عجیب در لونهام انگلستان

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

لونهام، یکی از شهرهای انگلستان است که شهرتش را نه بخاطر معماری مدرن و شگفت انگیز ، بلکه به دلیل خانه‌های کج و معوج، نامنظم و عجیب‌وغریب کسب کرده است.

لونهام

خانه‌های خوش ساخت با طراحی و معماری زیبا، منظره‌ای چشم‌نواز را در هر شهر و روستایی بوجود می‌آورند. مناطقی که دارای معماری و ساختارهای شهری ویژه و منحصر به فرد می‌باشند، توجه گردشگران بسیاری را به سمت خود معطوف می‌کنند.

شهر کوچک لونهام که در استان سافک (Suffolk) در انگلستان واقع‌شده است، روزگاری به‌عنوان یک مرکز تجارت پشم، منطقه‌ای پررونق و ثروتمند بوده است.

لونهام 5

لونهام در هفتاد مایلی شمال شرق لندن قرارگرفته است و تقریباً تمام خانه‌های این دهکده از الوار و آجر ساخته و با رنگ‌های روشن نقاشی شده‌اند و به‌طور محسوس و قابل‌توجه‌ی اکثر این خانه‌ها کج‌ومعوج است. گویا خانه‌های این شهر به یکدیگر تکیه داده‌اند، به نظر می‌رسد که هر خانه‌ای تکیه‌گاه خانه‌ی کناریِ خودش است.

لونهام 2

لونهام یک شهر تاریخی است که به قرون‌وسطا تعلق دارد این شهر درگذشته بر مبنای تجارت پشم استوار بوده است. در طی قرن پانزدهم و شانزدهم، لونهام به خاطر تولید یک نوع پارچه‌ی پشمی به نام blue broad cloth بسیار مشهور بوده است که این نوع پارچه با استفاده از پشم‌های باکیفیت این شهر تولید می‌شده است. تا اواخر قرن پانزدهم این شهر کوچک ازجمله ثروتمندترین شهرهای بریتانیا بوده است و ازنظر پرداخت مالیات، نسبت به شهرهای بزرگ‌تر مانند York و Lincoln مالیات بیشتری را پرداخت می‌کرده است.

لونهام 3

لونهام در دوران گذشته شهری ثروتمند و پررونق بوده که این رونق و ثروت در ساختار کلیسای بزرگ این شهر کاملاً مشهود است. کلیسای سنت پیتر و سنت پُل که با غرور و ابهت هنوز هم بر بالای یک تپه، در خیابان اصلی این شهر پابرجا باقی‌مانده است با کمک‌های مالی کشاورزان و دامداران و تجار پشم در این منطقه ساخته‌شده است. کلیسایی با این عظمت برای شهر کوچکی مانند لونهام، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. برج این کلیسا ۱۴۱ فوت ارتفاع دارد و در بین دهکده‌ها و شهرهای کوچک انگلستان، برج این کلیسا بلندترین برج محسوب می‌شود.

لونهام 4

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید