مسافران نوروزی در مشهد

1 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها
سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود پنج میلیون و ۱۶ هزار مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند تا پایان روز دوم فروردین به این استان خبر داد.

ايرنا نوشت: مهدی فروزان افزود: چهار میلیون و ۲۹۵ هزار و ۵۳۶ زائر با خودرو شخصی وارد خراسان رضوی شده و سهم ۸۵ درصدی مسافران را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای هم با سهم ۹ درصدی انتقال مسافران به خراسان رضوی طی این مدت جا به جایی ۴۴۶ هزار و ۳۳۲ نفر را با رشد شش درصدی انجام داد.

سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: ناوگان هوایی هم با سهم ۲٫۵ درصدی ۱۱۸ هزار و ۶۰۳ مسافر را به مشهد الرضا(ع) انتقال داده که نسبت به سال قبل در این زمان رشد ۱۸ درصدی دارد.

وی افزود: ناوگان حمل و نقل ریلی نیز با سهم سه درصدی از جا به جایی مسافر ورودی به خراسان رضوی تاکنون ۱۵۶ هزار و ۴۴۵ نفر را با قطار به مشهد منتقل کرده است. این تعداد نسبت به سال قبل کاهش ۳۰ درصدی دارد.

فروزان ادامه داد: از کل مسافران ورودی به خراسان رضوی مقصد سه میلیون و ۶ هزار نفر مشهد بوده است.

پیش بینی می شود در ایام نوروز امسال ۱۱ میلیون نفر به خراسان رضوی سفر کنند که از این تعداد مشهد پذیرای هشت میلیون نفر خواهد بود. پارسال هشت میلیون مسافر نوروزی وارد این استان شده بودند.

اخبار گردشگر و جاذبه های گردشگری را نیز میتوانید از اپلیکیشن رایگان گردشگر مشاهده نمایید.

دانلود گردشگر از مایکت

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. با توجه به اینکه شهر مقدس شهری زیارتی و سیاحتی می باشد هر ساله علاقه مندان بیشماری را به سوی خود می کشاند بنابراین در ایام نوروز گردشگران به صورت چشمگیری افزایش می یابد که از این تعداد درصدی از آنها مربوط به گردشگران خارجی می باشد.

نظر خود را بیان کنید