ستاره‌دار شدن درختان کهنسال کرج

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها

سرپرست سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: تعداد درختان کهنسال شهر به هزار اصله نمی‌رسد.
به گزارش ایسنا، پیمان بضاعتی‌پور اظهار کرد: تعداد تمام درختانی که در معابر، جنگل‌ها، پارک‌ها و … شهر وجود دارند در شناسنامه فضای سبز آن عرصه مشخص است؛ به عنوان مثال اطلاعات کاملی از این‌که چند درخت و از چه گونه‌هایی در پارک‌های کرج وجود دارد، در سیستم سازمان به ثبت رسیده است.

سرپرست سازمان سیمامنظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و ۱۸۲ هزار اصله درخت در عرصه‌های سبز کرج وجود دارد که به دنبال افزایش سال به سال این تعداد هستیم.

وی با اشاره به تعداد درختان کهنسال کرج بیان کرد: از آنجایی‌که این درختان جزو میراث معنوی و طبیعی شهر به شمار می‌آیند به دنبال شناسنامه‌دار کردن و پلاک‌کوبی آنها هستیم. بدون شک با شناسنامه‌دار شدن این درختان نحوه حفاظت و نگه‌داری از آنها با کیفیت بیشتری انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن درختان کهنسال شهر از مدتی پیش در حال پیگیری است ولی تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده است. امید است این طرح با حمایت مسئولان در بازه زمانی کوتاهی به سرانجام برسد. بدون شک با شناسنامه‌دار شدن درختان کهنسال حساسیت و دقت شهروندان نیز در نگه‌داری از این میراث افزایش می‌یابد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید