تاکسی‌های پرنده در آسمان نیوزیلند

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها
کشور نیوزیلند قرار است به زودی از خدمات تاکسی‌های پرنده بهره ببرد،‌تاکسی‌هایی تمام برقی و خودران که از توانایی عمود پروازی برخوردار است.

براساس گزارش نيويورك تايمز،‌كيتي هاوك شركت توليد كننده خودروهاي پرنده كه لري پيج يكي از بنيانگذاران شركت گوگل حامي شخصي مالي آن به شمار مي‌رود،‌در ماه آوريل سال ۲۰۱۷ اولين تصاوير از نمونه اوليه تاكسي‌هاي پرنده خود را در حين پرواز به نمايش گذاشت.

اكنون به نظر مي‌رسد نسخه نهايي اين خودروي پرنده به زودي در آسمان‌ نيوزيلند به پرواز درخواهد آمد زيرا براساس گزارش‌ها اين شركت طي ماه‌هاي گذشته پروازهاي آزمايشي مخفيانه‌اي انجام داده‌است و در ۱۳ مارس ۲۰۱۸ نيز نسخه‌اي ديگر از اين خودرو را به همراه تصاوير پرواز آن به جهان نشان داد.

اين خودرو تمام برقي است و به منظور انجام پروازهاي كوتاه ميان‌شهري با ميدان پرواز ۱۰۰ كيلومتر و حداكثر سرعت ۱۵۰ كيلومتر بر ساعت طراحي شده‌است. براي به پرواز درآوردن اين خودرو به باند پرواز نيازي نيست و خودرو مي‌تواند به صورت عمودي از روي زمين برخواسته و فرود بيايد. همچنين حركت دادن آن به خلبان نياز ندارد زيرا كاملا خودران است.

اين خودرو كه شركت كيتي هاوك آن را كورا ناميده قرار است به عنوان تاكسي مورد استفاده قرار گيرد. اين شركت اعلام كرده درحال همكاري با دولت نيوزيلند استتا بتواند تاكسي‌هاي پرنده را تجاري كند و هدف اين است كه طرح تاكسي‌هاي پرنده تا سه سال آينده اجرايي شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید