بلاتکلیفی هوای کشور!

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها
هواشناسی 3
رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان این که میانگین بارش‌ها تاکنون بیش از دو درصد حد نرمال بوده است، از ادامه بارش‌ها تا یک ماه آینده خبر داد و افزود بعد از آن وضعیت خشکی در کشور حاکم خواهد بود.

داود پرهیزكار در مراسم امضای تفاهمنامه بهره گیری از ظرفیت های ۶۹ سامانه هواشناسی جاده‌ای بینسازمان هواشناسی كشور و سازمان راهداری افزود: از خرداد ماه امسال بارش‌ها كاهش می‌یابد و وضعیت خشكی در قالب مناطق به غیر از شمال غرب و جنوب شرق كشور حاكم می‌شود.

رئیس سازمان هواشناسی كشور گفت: با توجه به بارش های سال زراعی، مردم باید همچنان در مصرف آب صرفه‌جویی كنند زیرا میانگین بارش‌ها در جهان ۷۰۰ میلیمتر است اما در ایران به حدود ۲۵۰ میلیمتر رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به همكاری سازمان هواشناسی و سازمان راهداری در استفاده از اطلاعات سامانه‌های هوشمند هواشناسی جاده‌ای افزود: هم اكنون ۶۹ ایستگاه هواشناسی در جاده‌های كشور فعال هستند و با توجه به طولانی بودن راه‌های كشور و شرایط آب و هوای متفاوت نیازمند افزایش این سامانه‌ها هستیم.

پرهیزكار گفت: هنوز هم برای پایش هواشناسی جاده‌ای در برخی از محورهای مواصلاتی كشور نصب ایستگاه‌های هواشناسی ضروری است و باید برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز یك شبكه كامل هواشناسی را طراحی و در سطح كشور اجرا كنیم.

وی گفت: برای تسهیل تردد مردم در محورهای مختلف نیازمند كاربردی كردن اطلاعات هواشناسی هستیم و هم اكنون سامانه‌های تهك در ایستگاه‌های جاده ای و بخش‌های كشاورزی، بهداشت، مراكز نظامی و مدیریت شهری از اطلاعات هواشناسی این سامانه‌ها بهره مند می‌شوند.

هوا شناسی

رئیس سازمان هواشناسی كشور با اشاره به بارش‌های اخیر فصل بهار گفت: سازمان با صدور اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌ها بسیاری از مردم را برای سفر به برخی از نقاط كشور منصرف كرد و این مساله در كاهش ترافیك در راه‌های كشور بسیار تاثیرگذار بود.

پرهیزكار گفت: اولویت ما در هواشناسی جاده‌ای ارائه اطلاعات مورد نیاز به سازمان راهداری و پلیس راه است تا این دو نهاد بتوانند اقدامات هماهنگ شده‌ای را در راه‌های كشور اجرا كنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید