باد و باران برای تهران و برخی از شهرهای ایران

0 FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه‌مندی ها
تهران و چند شهر دیگر کشور در شمال غرب و شمال کشور طی روزهای آینده شاهد رگبار باران و وزش باد خواهند بود.

احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی دو روز آینده در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر و به صورت پراکنده در ارتفاعات البرز و نواحی مرکزی کشور افزایش ابر، رگبار باران، وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق رعد و برق رخ خواهد داد.

باران

وی با بیان اینکه در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق بارش‌های رگباری، گاهی با رعد و برق وجود خواهد داشت، اظهار کرد: امروز در برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی و قم وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد که در مناطق مستعد رخداد گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت،بارش‌ در استان‌های کرمان، نیمه شمالی خراسان رضوی، غرب خراسان شمالی، سمنان و شمال و شرق سیستان و بلوچستان پیش ‌بینی شده است.

به گفته وظیفه، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه پدیده گرد و خاک در نوار مرزی غرب، جنوب غرب و شرق کشور وجود خواهد داشت.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت، نیمه ابری، در بعدازظهر ابری و بارش پراکنده همراه با رعد و برق، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۳۰ و ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

باد

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به دیگر اطلاعیه این سازمان، تاکید کرد: در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شمال غرب کشور در بعدازظهر و اوایل امشب رشد ابرهای همرفتی سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها می‌شود.

 

برای امروز بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان جنوبی، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید در ارتفاعات کرمان پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان افزود: در روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت، احتمال بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در نیمه شمالی خراسان رضوی، غرب خراسان شمالی، نیمه جنوبی کرمان، مناطق میانی و شرقی سیستان و بلوچستان وجود دارد، از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید